Top

Blog

Gra 7 Cudów Świata Nowa Edycja gra planszowa Rebel

Gra 7 Cudów Świata Nowa Edycja gra planszowa Rebel

I jeszcze jedną… Pojedynek bardzo pozytywnie mnie zaskoczył! Spodziewałem się gry wtórnej i bazującej głównie na sławie klasycznych 7 Cudów świata, a otrzymałem fajną dwuosobową karciankę. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie – zarówno starzy wyjadacze i fani serii, jak i osoby dopiero poznające sztandarową grę pana Bauzy. Różne drogi do zwycięstwa, spora liczba kart oraz cudów sprawiają, że każda gra jest inna.

Pokaż, jakie cuda może zbudować Twoja cywilizacja!

Planszówki mają to do siebie, że dostarczają wiele rozrywki i niezwykle wciągają – nie tylko starszych ale i młodszych graczy, a do tego wymagają więcej aktywności i komunikacji niż np. chicken road kod promocyjny Gry familijne są uniwersalnymi grami, stworzonymi właśnie po to, aby zadowolić jak najszersze grono odbiorców – tych bardziej jak i mniej doświadczonych graczy, dzieci, dorosłych, starszych. Karty Senatorów są ściśle powiązane z planszą Senatu.

Nowe strategie i możliwości

  • Natomiast drugi etap budowy jest różny dla każdego Cudu Świata i daje unikalny profit / zdolność, jak np.
  • W przypadku tej pozycji, im więcej osób, tym lepsza rozgrywka.
  • Jak w 7 Cudach warto było (a nie trzeba było) reagować na ruchy przeciwka, tak w Pojedynku jest to konieczne.
  • Niepodważalna wola Zeusa pozwoli Ci odrzucić dowolną kartę ze stołu, żeton Mitologii albo żeton Darów.
  • Architekci 7 cudów świata to dynamiczna gra rodzinna, doskonała na początek przygody z planszówkami!
  • W każdej chwili możesz z łatwością cofnąć wyrażone zgody.

Nasz pozytywny stosunek do gry wynika również z uznania dla sprytnego połączenia elementów strategii z taktyką. Układy, z których dobieramy karty budowli, z jednej strony pozwalają nam zaplanować kilka ruchów naprzód, z drugiej zaś wymuszają stałą – taktyczną – kontrolę przeciwnika. Zadziwiające, jak wiele mikrodecyzji podejmujemy wybierając kolejne karty i decydując o ich przeznaczeniu.

Jeżeli w epoce I lub II o to nie zadbasz, to w epoce III będzie ci ciężko coś wybudować, ponieważ nie ma w niej już odpowiedzialnych za to kart (szarych i brązowych) – ich miejsce zajmują karty gildii (fioletowe). Oczywiście możesz nastawić się na dużą produkcję złota i kupować potrzebne materiały, ale zdecydowanie korzystniej jest zbudować sobie silną produkcję, a złoto przeznaczyć np. Na zakupy kart (pełny lub częściowy koszt) lub przerobić je na punkty na koniec gry. Silna gospodarka, to solidna podstawa każdej rozwiniętej cywilizacji.

Cudów Świata – recenzja rodzinnej gry planszowej

Na przykład, mając wsparcie Izydy, możesz zbudować świątynię egipską, a wsparcie Enki pozwoli Ci wznieść świątynię mezopotamską. Starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli, że sposobem na dostąpienie boskich łask jest podarowanie bogom czegoś w zamian, złożenie daru lub przysięgi. Nie inaczej jest w dodatku Panteon – jeśli oczekujesz przysługi od jakiegoś boga, nie możesz pozostać mu dłużny. Podczas Ery I będziesz zbierać żetony Mitologii pozwalające wybrać, które bóstwo zamieszka w Panteonie, oraz żetony Darów, dzięki którym zaskarbisz sobie ich przychylność. Później, w Erze II i III możesz obudzić boga lub boginię w Panteonie zamiast dobierać kartę.

  • Warto jednak pamiętać, że gra jest mocno losowa, co u niektórych skreśli ją w przedbiegach.
  • Z jednej strony to zaleta – pudełko łatwo mieści się w plecaku, a nawet większej torebce, da się grę rozegrać na stoliku w kawiarni, jest po prostu dość podróżna.
  • Nie jest też przesadnie losowa, wszystko co się dzieje można wziąć pod uwagę podejmując decyzje.
  • Ma to zastosowanie zarówno pod względem samego wyglądu gry, jak i pod kątem rozgrywki, która pod wieloma względami, przypomina swoją dużą siostrę.
  • Częściowo jednak udało się też oddać pewne aspekty tematyki w samej mechanice.

Cudów Świata: Pojedynek – PanteonWrażenia

Gracz z największą liczbą zgromadzonych punktów zostaje zwycięzcą. Gra wprowadza nowatorski sposób dobierania kart, przed grą – układamy je według podanego wzoru, a dobierać wolno nam tylko te, które nie są przykrywane przez inne karty. Wybierając jedną z nich, odkrywamy kolejne, czyniąc je dostępnymi dla mojego przeciwnika, co podczas gry prowadzi do trudnych wyborów i dylematów. Do czego służą wspomniane kilkakrotnie punkty zwycięstwa nietrudno się domyślić. Mija epoka za epoką, gra się kończy, podliczamy punkty z kart zwykłych, warunkowych i Cudów, zwycięża najlepszy.